گوگل مپ از امروز پولی شد…. API سرویس نقشه گوگل برای سایت های ایرانی با دامنه‌ ir مسدود شد

  • 1
  • ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  • ۵۸۰
  • نویسنده: Webnevisan
طبق اعلام قبلی گوگل، دسترسی به خدمت گوگل مپس از 21 خرداد با پرداخت هزینه و یک کلید «آ پی آی» معتبر ممکن خواهد بود.این در حالی است که در ماه می گوگل از تغییراتی بزرگ در کسب و کار گوگل مپس خود خبر داد. در همین راستا از امروز 21 خرداد (۱۱ ژوئن) کاربران باید یک کلید API معتبر و یک حساب کاربری برای پرداخت هزینه خدمات داشته باشند تا بتوانند از گوگل مپس استفاده کنند.
ارتباط سایت‌های ایرانی که از دامنه‌ی ir استفاده می‌کنند، با API سرویس نقشه‌ی گوگل قطع شده است، این موضوع زمانی روشن‌تر می‌شود که نگاهی به سایت‌های ایرانی با دامنه‌هایی غیر از ir داشته باشیم. در حال حاضر این محدودیت تنها در قبال سایت‌های ایرانی که از دامنه‌ی ir استفاده می‌کنند اعمال شده است و به نظر می‌رسد این سیاست بخشی از تحریم‌های جدیدی است که گوگل علیه ایران اعمال کرده؛ هرچند هنوز اظهار نظر رسمی در این خصوص از سوی گوگل انجام نشده است.
با بررسی خطای صادرشده برای دسترسی به سرویس نقشه‌ی گوگل برای وب‌سایت‌هایی که از دامنه‌ی ir استفاده می‌کنند، به این پیغام که : وب‌سایت یا اپلیکیشن مورد نظر به دلیل عدم سازگاری با قوانین گوگل مپ مسدود شده است، روبه‌رو می‌شویم. باید دید در ساعات آینده این مشکل برطرف می‌شود یا گوگل با ارائه‌ی توضیحاتی دلیل مسدود شدن وب‌سایت‌ها با دامنه‌ی ir را به API سرویس گوگل مپ اعلام می‌کند.

بازگشت به لیست تازه ها